UTRECHT - Utrecht loopt weer warm voor diverse protestacties, deze keer op de Neude als het aan de protesterende partijen ligt. Op zaterdag 7 november hebben Internationale Socialisten (IS) het voornemen om de Pegida-demonstratie, die een dag later staat gepland, de wind uit de zeilen te nemen. Volgende week zal duidelijk worden of Pegida op de Neude mag actievoeren.
Volgens Auke den Ottervan de IS een bewuste keus. "Op die manier wordt ons geluid niet overstemd door dat van Pegida. Bovendien zoeken we een brede coalitie om ons geluid luid en duidelijk te laten horen." Zo zoeken de IS samenwerking met diverse moskeeën, maar ook met maatschappelijke organisaties als Komitee Marokkaanse Arbeiders in Nederland en Vluchtelingencollectief Wij Zijn Hier . "Met een mars door de stad en een demonstratie op de Neude willen we ons geluid laten horen", zegt Den Otter. Of de linkse demonstranten een dag later ook hun gezicht laten zien tijdens de Pegida-demonstratie, weet Den Otter nog niet. "Wellicht", zegt hij.
Uitfluiten
Ondertussen organiseren tegenstanders van de anti-islambeweging Pegida zich, al doen ze dat vooral onder de radar. Via de website 'Laat ze niet lopen!' roept de Anti Fascistische Actie (AFA) op om de demonstratie van Pegida te verstoren. "Fluit ze uit, overstem ze, blokkeer, laat zien dat ze niet welkom zijn! Negeren is geen optie", schrijft de website van de AFA.
De gemeente Utrecht zegt bij monde van woordvoerder Peter-Paul Hellings
de ontwikkelingen af te wachten. "Er is maar één officiële tegendemonstratie bij ons aangemeld en dat is die van zaterdag", stelt Hellings. "De politie houdt alle andere ontwikkelingen uiteraard in de gaten."