Theater Utrecht ontvangt alsnog subsidie

15 aug 2016, 15:57Stadsnieuws
1024px de paardenkathedraal te utrecht
Deelnemer 8, Wikimedia.nl
UTRECHT - Goed nieuws voor Theater Utrecht. De Raad voor de Cultuur die op 19 mei nog een negatief advies uitbracht omdat het gezelschap tijdens de huidige subsidieperiode de eigen inkomstennorm niet heeft gehaald, heeft vandaag alsnog besloten het theatergezelschap een subsidiebedrag van 1,6 miljoen euro toe te kennen. Dit meldt de Theaterkrant.
Minister van CultuurJet Bussemakerverzocht de raad een nieuw advies uit te brengen gezien het positieve artistieke oordeel van de Raad en het belang van een goede geografische spreiding van het theateraanbod. Ze wees hierbij op een artikel in de 'Regeling op het specifiek cultuurbeleid', die de mogelijkheid geeft af te wijken van gestelde vereisten.
De Raad schreef in zijn eerder advies dat het gezelschap 'de afgelopen jaren een grote bevlogenheid heeft getoond om weer financieel gezond te worden en dat hij vertrouwen heeft in de ambities voor de komende periode.'
Over het niet halen van de eigen inkomstennorm schrijft de Raad nu dat hij 'ermee bekend is dat dit het onontkoombare gevolg is geweest van de transitie van de Utrechtse Spelen naar Theater Utrecht, een uitzonderlijke situatie'.
Bron: Theaterkrant.nl
loading

Loading articles...

Loading