De Utrechtse Molen de Ster organiseert zondag 10 mei de jaarlijkse
houtmarkt op zijn erf. Bovendien is het Nationale Molendag. Op deze markt staat hout in alle vormen en maten centraal. Hier ontmoet je houtbewerkers die hun waren verkopen en demonstraties geven.
Het is dé plek om de mooiste handgemaakte houtproducten te kopen: van verfijnde sieraden en stijlvolle interieuritems tot unieke kunstwerken en ambachtelijke creaties. Kom dus gezellig shoppen bij de vele standhouders op het erf van de houtzaagmolen, neem een kijkje in de ateliers, doe mee aan workshops, bekijk demonstraties, ga met gidsen mee de molen in en bekijk wat de molenaars doen.
Voor kinderen zijn er leuke, creatieve activiteiten. Zo kun je bij de Stadswerkplaats een cadeautje voor Moederdag knutselen. Uiteraard kun je altijd een heerlijk (houtvrij) hapje eten in het Molencafé. Genoeg voor jong en oud te doen dus!
De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Molen de Ster is te bereiken via het bruggetje aan de Floresstraat of via het Molenpark in de Utrechtse wijk Lombok. De entree is gratis.
De Nationale Molendag is een evenement dat in 1973 voor het eerst door de Vereniging De Hollandsche Molen samen met de VVV is georganiseerd om mensen beter kennis te laten maken met de molens in hun omgeving.