Rietland, de eerste speelfilm van Sven Bresser, is de slotfilm van de 45e editie van het Nederlands Film Festival. De film ging afgelopen mei in wereldpremière in La Semaine de la Critique, een van de belangrijke competities van het internationale filmfestival in Cannes en beleeft zijn Nederlandse première in Utrecht op woensdagavond 1 oktober.
Rietland vertelt het verhaal van rietsnijder Johan die, wanneer hij het levenloze lichaam van een meisje op zijn land vindt, wordt getroffen door een onbestemd schuldgevoel. Terwijl hij voor zijn kleindochter zorgt gaat hij op zoek naar antwoorden en probeert hij het kwaad op te sporen.
Sven Bressers korte film L’été et tout le reste ging in première in de hoofdcompetitie van het filmfestival van Venetië en won een Gouden Kalf voor Beste Korte Film tijdens het Nederlands Film Festival in 2018. De selectie van Rietland voor La Semaine de la Critique in Cannes markeerde een belangrijk moment, omdat de laatste Nederlandse speelfilm in deze competitie werd geselecteerd in 1998.
Cast en crew, waaronder hoofdrolspelers Gerrit Knobbe en Loïs Reinders, zullen bij deze vertoning aanwezig zijn. De slotfilm, is net als de openingsfilm van het NFF voor het publiek te zien in Utrecht en in diverse steden door het hele land. Tickets voor de slotfilm in de Stadsschouwburg Utrecht en een deel van het festivalprogramma zijn nu online verkrijgbaar via filmfestival.nl.
Producent Marleen Slot van Viking Film: “Toen Sven mij vertelde dat hij een film wilde maken die zich afspeelt in het landschap van zijn jeugd zag ik het meteen voor me. Beide delen we een grote liefde voor verhalen die zich afspelen in de natuur en zijn we opgegroeid in een klein dorp. Er is met zoveel liefde aan de film gewerkt door onze crew, cast en mensen uit de regio waar we de film hebben opgenomen. Het is ontzettend dierbaar om de Nederlandse première van Rietland straks tijdens het Nederlands Film Festival te kunnen vieren.”
NFF-Artistiek Directeur Ido Abram: “We zijn enorm trots dat wij de Nederlandse première van Rietland van Sven Bresser op het NFF aan het publiek kunnen vertonen. De film kreeg in Cannes terecht waanzinnig mooie kritieken. In Rietland word je meegenomen in een bijzondere wereld en houdt de prachtig opgebouwde spanning je tot het laatste moment op het puntje van je stoel gekluisterd.
Filmproductie
Rietland is geregisseerd en geschreven door Sven Bresser (L’été et tout le reste). De cast van de film bestaat uit rietsnijder Gerrit Knobbe en Loïs Reinders. De speelfilm is geproduceerd door Viking Film in coproductie met A Private View (België) en VPRO. Rietland is geproduceerd met steun van het Nederlands Filmfonds, de Netherlands Production Incentive, Eurimages, VAF, de Belgische Taxshelter, BNP Paribas Fortis Film Finance, VPRO en CoBO. De film wordt door Cinéart vanaf 9 oktober uitgebracht in de bioscoop.