In maart 2025 neemt het Café Theater Festival opnieuw de horeca in Utrecht, Arnhem en Rotterdam over. Tussen 6 en 29 maart brengen 41 nieuwe makers verrassende voorstellingen naar zo’n 50 horecalocaties. Ook is er dit jaar een speciale pop-up locatie op station Utrecht Centraal.
Uit ruim 160 aanmeldingen selecteerde het artistieke team de meest veelbelovende makers. Zij werken momenteel aan locatie-specifieke voorstellingen, speciaal ontwikkeld voor het festival. Het CTF begeleidt hen hierbij zowel artistiek als zakelijk en richt zich op makers die hun eerste stappen in of richting een professionele maakpraktijk zetten. Een essentiële kans nu plekken voor experiment en talentontwikkeling steeds schaarser worden, terwijl de vraag juist toeneemt door de emancipatie van nieuwe kunstvormen, zoals hiphopdans en circus. Zo fungeert het festival als springplank voor opkomend talent, zoals eerder Janneke de Bijl, Club Lam en Marco Lopes.
Het Café Theater Festival vindt wederom plaats in drie verschillende steden, met ruim 50 cafés en andere horecalocaties, kan publiek uit alle uithoeken van het land nieuwe makers ontdekken. Cabaret, muziektheater, teksttoneel, (hiphop)-dans, circus; er is voor iedereen wat te kiezen op het CTF. Het volledige programma is te vinden op www.cafetheaterfestival.nl.
CTF op Utrecht Centraal
Van 3 tot en met 9 maart opent het CTF een pop-up café op station Utrecht Centraal. Hier kunnen reizigers CTF-makers zien spelen, een foto-expositie bekijken van de deelnemende cafés, het vandeStreek 0.0 biertje proeven en festivaltips krijgen van medewerkers. Een uniek visitekaartje om de makers en het festival nog meer op de kaart te zetten.