
UTRECHT - De Nederlandse interactieve documentaire Last Hijack, heeft maandag 13 april in Cannes een Emmy Award gewonnen voor de beste online productie, in de categorie non-fictie. Docent Mirka Duijn van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht (Image and Media Technology, HKU Media) was Interactive Director bij deze documentaire.
Last Hijack Interactive is een interactieve online documentaire, waarbij de kijker een kaping van een schip in Somalische wateren ervaart en kan navigeren tussen het perspectief van een Somalische kaper en de Engelse kapitein die gekidnapt werd.
Last Hijack bestaat uit een film en een online productie, geregisseerd door Femke Wolting en Tommy Pallotta. De film beleefde zijn wereldpremière op de Berlinale begin dit jaar en werd vertoond op festivals over de hele wereld. De productie van Submarine is nu ook in de Verenigde Staten zowel in de bioscoop als op iTunes, Netflix en vele andere Video on Demand platformen te zien. De online documentaire won al eerder internationale awards, waaronder de Prix Europa.
Vanuit perspectief piraat
Last Hijack is een waargebeurd verhaal over overleven in Somalië, vanuit het perspectief van de 32-jarige piraat Mohamed. In een mix van animatie en documentaire biedt de film een dramatische blik op de manier waarop deze Somalische piraat in dit gevaarlijke bestaan is terechtgekomen. Animaties van Mohameds herinneringen, angsten en dromen bieden een filmische aanvulling en contrast met de rauwe beelden uit zijn dagelijks leven.
SubmarineChannel.com is een internationaal distributie en productie platform voor creatieve en innovatieve digitale mediaproducties, van digitale (korte) films en online games, tot interactieve comics, animaties, online documentaires en transmedia producties. SubmarineChannel.com is onderdeel van het Amsterdamse productiebedrijf Submarine, opgericht door Bruno Felix en Femke Wolting.