
Vandaag, op dinsdag 28 september, wordt ook in het UMC Utrecht volgens een zondagsdienst gewerkt. De vakbonden FNV en CNV organiseren in bijna alle universitair medische centra (umc’s) in Nederland een landelijke ‘actiedag’ in de vorm van zogenaamde zondagsdiensten. In het UMC Utrecht wordt op 10 afdelingen aan de actie deelgenomen. Alle spoedeisende operaties, operaties bij kinderen en een aantal ingrepen die niet uitgesteld kunnen worden, gaan gewoon door.
Op deelnemende afdelingen in het UMC Utrecht wordt met de ingeplande doordeweekse bezetting gewerkt alsof het zondag is. Het ziekenhuis heeft samen met de deelnemende vakbonden voorbereidingen getroffen om de patiëntveiligheid te waarborgen en het ongemak voor patiënten op de aan de actie deelnemende afdelingen tot een minimum te beperken. De patiëntveiligheid is geborgd en de essentiële en acute zorg gaat altijd door. Bezoek aan de afdelingen kan ook gewoon binnen de bezoektijden naar de patiënten komen.
Hoewel de NFU en NU’91 hun handtekening hebben gezet onder het akkoord voor de Cao umc 2022-2023 verschillen de overige vakbonden FNV, CNV, FBZ en LAD van inzicht. Ze zijn het niet eens met het eindbod van de NFU. Ondanks dat ze het eens zijn met de inhoudelijke verbeteringen in de nieuwe cao liggen op het punt van salaris de standpunten ver uit elkaar. Daarom organiseren de FNV en de CNV de actiedag.
De NFU dringt al geruime tijd bij de politiek en bij het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) aan op meer mogelijkheden om bestaande en nieuwe zorgprofessionals loopbaanperspectief te bieden. Begin deze week stuurde de NFU nog samen met ActiZ, Nederlandse ggz, Ineen, VGN, LHV en de NVZ een brief aan alle fractievoorzitters om nu echt te investeren in de zorgsalarissen en uitvoering te geven aan de verschillende aangenomen moties.