Utrecht 60 jaar terug: Utrechters protesteren tegen prostituees

02 jul , 13:16Geschiedenis
bewoners de straat op tegen prostituees
UN 2-07-1966
Na maanden van aarzelen is de politie vrijdagavond met doortastendheid opgetreden tegen de straatprostituees, die al geruime tijd door hun massale aanwezigheid de rust in de omgeving van Bellamystraat, Hopakker, Lijsterstraat en Nieuwe Koekoekstraat verstoren. Dat meldt het Utrechtsch Nieuwsblad op zaterdag 2 juli 1966.
De politie kwam in actie nadat een deputatie van de buurbewoners de waarnemend-hoofdcommissaris C.S. van Doesburg vrijdagmiddag op het hoofdbureau te verstaan had gegeven dat als er nu van overheidswege niets gebeurde, de buurt eigen rechter zou gaan spelen. Er was een knokploeg geformeerd om de prostituees en de souteneurs met harde hand te verdrijven.
Om half tien vrijdagavond gingen zes agenten onder leiding van een inspecteur op pad. Zij stuitten op rond de honderden buurtbewoners, die de hoop op de komst van de politie al bijna had opgegeven en gereed stonden om toe te slaan. Toen de politie vertelde dat zij het varkentje wel zou wassen trok de knokploeg zich teug.
loading

Loading articles...

Loading