Verdachten plofkraken blijven in voorarrest

04 jan 2017, 10:15 112
justice 510742 960 720
CC0 Public Domain

UTRECHT - De zeven mannen die verdacht worden van een aantal trek- en plofkraken in diverse plaatsen in Nederland, waaronder Utrecht, blijven in voorarrest. Dat is de uitkomst van de pro formazitting gistermiddag in de rechtbank Midden-Nederland.

De mannen worden verdacht van trek-, lans- en plofkraken op geldautomaten in supermarkten. De kraken die op de tenlastelegging staan, vonden plaats op 23 juni in Oegstgeest, op 30 juni in Leersum, op 26 juli in Axel, op 28 juli in Almere en Utrecht, op 20 september in Soest en op 26 september in Almelo. Ook wordt de verdachten verweten deel uit te maken van een criminele organisatie gericht op het plegen van plofkraken en de diefstal en heling van auto’s. Drie van hen werden kort na de plofkraak in Soest aangehouden, de anderen twee weken na de plofkraak in Almelo. "Daarna is deze modus operandi uitgedoofd", aldus de officier van justitie.

OvJ: maatschappelijke belangen wegen zwaarder

Op deze eerste pro formazitting konden de advocaten hun onderzoekswensen indienen. Daarnaast vroegen de advocaten om opheffing dan wel schorsing van het voorarrest van hun cliënten. De officier van justitie gaf aan dat er voldoende bewijs is jegens de verdachten om vast te blijven en dat het onderzoek - naar 54 plof- en trekkraken - nog in volle gang is. En hoewel hij aangaf oog te hebben voor de persoonlijke belangen van de verdachten, vond hij dat de maatschappelijke belangen zwaarder moeten wegen.

Rechter: géén opheffing van voorarrest

De rechtbank besloot dat allen zeven verdachten vast moeten blijven. De volgende zitting zal weer een pro formazitting zijn en plaatsvinden op 31 maart om 13.30 uur. In juni zal er naar verwachting een regiezitting plaatsvinden en de inhoudelijke behandeling in september.

Bron: OM.nl