Start muurschildering ontworpen door jongeren van toeslagenaffaire

09 apr , 12:33Stadsnieuws
muurschildering-JanIsDeMan t
Gemeente Utrecht
De Utrechtse kunstenaar JanIsDeMan is gisteren begonnen met het maken van een bijzondere muurschildering. Het kunstwerk is ontworpen samen en in overleg met jongeren die getroffen zijn door de toeslagenaffaire en symboliseert hun herstelproces. De immense muurschildering van 15 bij 8 meter komt op de zijkant van een appartementencomplex van woningcorporatie Woonin aan de Taagdreef.
De muurschildering kwam tot stand in verschillende werksessies tussen die jongeren en kunstenaar JanIsDeMan, begeleid door Stichting Lotgenotencontact Utrecht en de gemeente. Met dit project willen de jongeren laten zien dat zij niet stil blijven staan, maar samen bouwen aan veerkracht en hoop. 
JanIsDeMan: ‘Deze muurschildering is meer dan kunst; het is een symbool van het gezamenlijke verhaal van de jongeren en de hoop op een rechtvaardige afronding. Het is voor mij heel bijzonder dat ik hun ontwerp mag uitvoeren.’
De kunstenaar is de komende twee weken bezig met het realiseren van de muurschildering. Elke dag wordt een stukje meer zichtbaar van het ontwerp dat de jongeren maakten. ‘Ik ga er nog niet te veel over verklappen, maar de boodschap is tweeledig. De muurschildering  is een hart onder de riem voor de jongeren, maar laat ook zien dat de toeslagenaffaire voor hen nog niet voorbij is.’ 
Wanneer de kunstenaar klaar is met zijn werk volgt nog een officieel onthullingsmoment.
Brede ondersteuning
Terwijl de rijksoverheid bezig is met de afhandeling van de toeslagenaffaire, biedt Utrecht brede ondersteuning aan gedupeerden. Brede ondersteuning is hulp van de gemeente voor ouders en kinderen die gedupeerd zijn door de toeslagenaffaire. De hulp richt zich op het maken van een nieuwe start op het gebied van financiën, werk, wonen, gezin en zorg. Deze ondersteuning is gratis en wordt in Utrecht uitgevoerd door de buurtteams in samenwerking met de gemeente. 
loading

Loading articles...

Loading