Rechter veroordeelt uitspraken Raffie Chohan

12 okt 2016, 15:45Stadsnieuws
raffie chohan
Screenshot YT Kevin P. Roberson
Spreekster Raffie Chohan, die op bijeenkomsten van de anti-islambeweging Pegida opriep tot moslimhaat, is veroordeeld tot een boete van 800 euro. De helft van de boete is voorwaardelijk, heeft de rechtbank in Utrecht bepaald. Het OM had 1000 euro boete geëist. Dit meldt de NOS.
Tijdens de eerste bijeenkomst van Pegida in Nederland riep Chohan(65) onder meer op tot een verbod van moslimscholen en moskeeën. Volgens de rechter maakte ze geen onderscheid tussen ideologie en religie toen ze de islam een krankzinnige ideologie noemde, volgens haar een reden om moslims te haten en te verachten. De rechter zag daar belediging, discriminatie en het aanzetten tot haat in.
Bij de uitspraak van de rechter was ze afwezig. De rechter wreef het haar ook aan dat ze nog steeds dergelijke toespraken houdt, die ze op Facebook publiceert. Inmiddels heeft Chohan na een conflict gebroken met Pegida.
Bron: nos.nl
loading

Loading articles...

Loading