
UTRECHT - Het college neemt in 2016 verschillende maatregelen om de overlast van brom- en snorfietsen in de stad tegen te gaan. Hieronder vallen onder meer een helmplicht voor snorfietsen, een verplaatsing naar rijbaan van bromfietsen en een onderzoek naar milieuzone voor beide.
Er gaat als het aan het college ligt gaat er in Utrecht veel veranderen voor brom- en snorfietsers.
Helmplicht
Vanaf maart 2016 moeten alle bromfietsen (maximumsnelheid 45 km/uur) op de rijbaan rijden. Op dit moment is dit al het geval op meer dan 80 procent van de 50 km/uur wegen in de stad. Daarnaast heeft het ministerie van Infrastructuur & Milieu in november 2015 besloten helmplicht in te voeren voor snorfietsen (maximumsnelheid 25 km/uur). Dit biedt steden als Utrecht de mogelijkheid om naast bromfietsen ook snorfietsen in de nabije toekomst naar de rijbaan te verplaatsen.
Onderzoek invoering milieuzone
Voordat de gemeenteraad een besluit kan nemen over het eventueel uitbreiden van de milieuzone naar brom- en snorfietsen, moet nog wel het nodige onderzoek worden gedaan met het oog op het handhaven van een dergelijke zone. Ook bespreekt de gemeente met de sector de mogelijkheden voor een sloop- en vervangingssubsidie voor brandstof brom- en snorfietsen. Deze subsidie is bedoeld om de financiële gevolgen van deze milieuzone te compenseren en gebruikers de kans te bieden op tijd hun vervuilende voertuig te vervangen door een schoon exemplaar.
Handhaving maximumsnelheid en parkeeroverlast
In 2016 heeft de gemeente de mogelijkheid om hinderlijk of gevaarlijk geparkeerde brom- en snorfietsen te verwijderen. De kosten hiervan komen voor rekening van de eigenaar. Ook wordt in afstemming met de politie en Bovag het grootschalig informeren over en handhaven op de maximumsnelheid voor brom- en snorfietsen voortgezet.
Bij de evaluatie van de huidige milieuzone geeft het college ook een indicatie over de haalbaarheid van de uitbreiding van deze zone met brom- en snorfietsen.






