UTRECHT - Het wordt zaterdag levensgevaarlijk heet, volgens weervrouw Margot Ribberink. Zij voorspelt een gevoelstemperatuur richting de 50 graden tijdens de Tourstart. "Ik denk dat de meeste mensen niet beseffen hoe warm het wordt."
De officiële voorspellingen zeggen 37 tot 38 graden, maar er komen honderdduizenden mensen naar de stad Utrecht voor de eerste etappe van de Tour de France. "In de stad is het altijd warmer dan op het platteland, met heel veel mensen bij elkaar. Dan kan ik me voorstellen dat de temperaturen oplopen naar boven de 40 misschien wel tot 50 graden." Ribberink voorspelt gevaarlijke situaties. "Ik denk dat we helemaal niet beseffen wat er dan gebeurt. Als het zo warm wordt met zo veel mensen bij elkaar, dan wordt het echt gevaarlijk voor de gezondheid." Oververhitting is een groot gevaar. "Niet alleen voor ouderen en chronisch zieken", aldus de meteorologe.
Maatregelen
De gemeente en de Tourorganisatie hebben al maatregelen genomen vanwege de extreme hitte. Er wordt gratis water uitgedeeld, er komen watertappunten en de gemeente heeft een speciale waterpagina op haar website gelanceerd. Verder gaan supermarkten in de binnenstad extra flesjes drinken en ijsjes inkopen. Hulpdiensten zijn extra voorbereid op uitdroging en oververhitting.