Kat moet van NVWA horecagelegenheid uit

26 mei 2015, 16:26 Stadsnieuws
cat 181057 1280
CC0 Public Domain

UTRECHT - De Nederlandse Voedsel en Waren Autoriteit (NVWA) gaat de katten in de horeca aanpakken. In de RTL Nieuws van 23 mei de meningen van voor- en tegenstanders van de aanwezigheid van katten in de horecagelegenheden.

In binnensteden worden katten soms in horecagelegenheden gehouden om ongedierte te bestrijden. Volgens de wet mogen huisdieren niet op plaatsen waar eten wordt gemaakt of wordt opgeslagen. Voorstanders van handhaving van de wet wijzen op het gevaar voor de gezondheid, waarbij met name gedacht wordt aan toxoplasmose, een parasiet die een gevaar kan opleveren voor de foetus bij zwangere vrouwen. "We betalen voor een product. En dan mogen we kwaliteit verwachten. We hebben afspraken gemaakt over die kwaliteit", aldusLen Lipmanvan de Universiteit Utrecht. Op de eetsite IENS.nl waren 24 van de 50 reacties negatief over de aanwezigheid van katten.

Alternatief?

Horecagelegenheden daarentegen zeggen geen alternatief te hebben. Want waar geen kat is, daar zijn muizen. En wie plots een muis tijdens het eten signaleert, of erger nog voelt, schrikt. En of muizen nu zo hygiënisch zijn? Het is in ieder geval geen reclame voor de zaak. Dan toch maar een kat? Ja, zegt de een. Een kat is bovendien heel hygiënisch van zichzelf, weet de ander. Het inschakelen van een verdelgingsdienst? "Nee, want dan heb ik en gif, en levende muizen, en dode muizen en zieke muizen", aldus een horeca-eigenaar.

Mogelijke oplossing: de kat wordt overdag elders ondergebracht en mag 's avonds en 's nachts zijn werk gaan doen. Want ja, een boete van 500 euro, daar zit ook niemand op te wachten.