De Utrechtse gemeenteraad vraagt om maatregelen om de Hooft Graaflandstraatstraat in Hoograven veiliger te maken. Zo pleit de raad onder meer voor de invoering van een snelheidslimiet van 30 km/u.
Vorige week zondag vond er een buurtprotest plaats tegen de verkeersonveiligheid op de Hooft Graaflandstraat in Hoograven. De weg wordt al lange tijd gezien als onveilig. Het is een weg waar vaak te hard gereden wordt. Afgelopen maand vond hier een ernstig ongeluk plaats toen een bestuurder ruim boven de toegestane snelheid van 50 km/u reed en bij een vluchtheuvel over de kop sloeg.De bestuurder bleek onder invloed te zijn van verdovende middelen.
Voor bewoners van de wijk is de maat vol en ze verwachten van de gemeente dat er maatregelen worden genomen om gevaarlijk verkeersgedrag tegen te gaan en de snelheid op de weg te verlagen. De gemeenteraad hebben hier
vragen over gesteld.
Zo vraagt de gemeenteraad of het mogelijk is om een mobiele flitsplaat te plaatsen op de Hooft Graaflandstraat en om de snelheidslimiet te verlagen naar 30 km/u.