Economische groei is iets anders dan welvaartsgroei

21 dec 2016, 15:39Stadsnieuws
savings 891347 960 720
CC0 Public Domain
UTRECHT - De laatste berichten over onze economie zijn positief. Maar let op: de economische groei vertaalt zich niet in welvaart van de Nederlandse huishoudens. Deze is amper gestegen ondanks de economische groei de afgelopen jaren. Dit blijkt uit de vandaag gepresenteerde Brede Welvaartsindicator van de Rabobank en de Universiteit Utrecht.
Deze indicator is een integrale graadmeter die inzicht geeft over de ontwikkeling van brede welvaart in Nederland. Anders dan het BBP, meet en weegt deze indicator niet alleen de economische situatie van Nederlanders, maar ook andere factoren die het welzijn bepalen, zoals werkgelegenheid, baanzekerheid, onderwijs, gezondheid, milieu, huisvesting, veiligheid, politieke participatie en geluk. De welvaartsindicator blijkt zich, vooral tijdens en na de financiële crisis van 2008, heel anders te ontwikkelen dan het BBP per hoofd van de bevolking. Zo is vorig jaar slechts een beperkt herstel van de bredere welvaart ingezet.


Het eerste exemplaar van dezeBrede Welvaartsindicatoris vandaag aangeboden aanAndré Knottnerus, voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid (WRR): "Deze indicator bevat een belangrijke boodschap voor de komende regeerperiode: kijk niet alleen naar economische groei maar ontwikkel een breder beleidsperspectief op welvaart".
loading

Loading articles...

Loading