Vanaf 1 maart ben je weer welkom in de Botanische Tuinen Universiteit Utrecht. De eerste voorjaarsbodes op de Stinzenhelling bloeien al weer. Wat kan je dit jaar nog meer verwachten?
Tijdens de wintersluiting is gewerkt aan groot onderhoud, zoals de vervanging van de 60 jaar oude oeverbeschoeiing van de fortgracht, en enkele andere vernieuwingen. Het prairievak in de Ontdektuin is voorbereid voor nieuwe beplanting. Binnenkort worden 50 tot 60 soorten geplant: echte prairieplanten die ook in het wild voorkomen en gedeeltelijk nieuw in onze collectie. Zo hopen we straks een vrij realistisch beeld te geven van hoe de Amerikaanse prairies eruitzien. Een nieuwe ingang voor pashouders van een campuskaart, Vriendenpas, Museumkaart en USP-partners (zie gele cirkel op de foto). In de nieuwe Evolutietuin wordt hard gewerkt aan meer inplanten, detaillering van speciale plantengroepen en het plaatsen van kunstzinnige installaties en informatieborden.
Programma van activiteiten
Ook dit jaar is er weer een mooi programma met diverse activiteiten, zoals:
Voorjaarsweekend: Feiten & fabels over tuinieren op 22 en 23 maart;
De officiële opening van de Evolutietuin in juni met meerdere speciale activiteiten;
Speurtochten voor kinderen;
Tuinlab: de Groene tijdmachine;
Zomeravonden;
Op pad met de expert in verschillende varianten.
Bekijk het volledige jaarprogramma met voor ieder wat wils.
Verder kan je opnieuw genieten van kleurrijke vlinders in de Vlinderkas en een van de grootste rotstuinen in Europa.
Ook leuk om te weten: het winkelassortiment is vernieuwd en Tuincafé Botanica zorgt weer voor heerlijk eten en drinken in het tuincafé en op het terras.