Maarschalkerweerd krijgt een sportboulevard

21 mrt , 11:12Sport
sportboulevard
Gemeente Utrecht
Het college van burgemeester en wethouders heeft het programma van eisen vastgesteld voor de ‘Sportboulevard Zuid’ in Maarschalkerweerd. Langs de sportvelden van Kampong komt een sportboulevard die gericht is op sport en bewegen en die aansluit op bestaande wandelroutes in de omgeving.
Een sportboulevard verbindt (verenigings-)sportvelden en is ingericht om te sporten en bewegen in de openbare ruimte. Het is een vrij toegankelijke plek voor jong en oud, individuele bezoekers of groepen, wel of niet lid van een vereniging. Je kunt er bijvoorbeeld een warming up doen, hardlopen, bootcampen, een balletje trappen of calisthenics trainingen doen. 
Wethouder Eva Oosters (Sport): “Utrecht groeit, en de behoefte aan ruimte om te sporten en te bewegen groeit mee. Deze sportboulevard hebben we echt samen met de stad gemaakt, met verenigingen, gebruikers en omwonenden. Hier maken we een plek waar iedereen terechtkan. Of je nu lid bent van een vereniging of gewoon even wilt bewegen, deze boulevard nodigt uit om in beweging te komen en elkaar te ontmoeten.”
Ruimte om te sporten
Veel Utrechters maken gebruik van de sportvelden in Maarschalkerweerd. Door de groei van de stad is er steeds meer vraag naar ruimte voor verschillende sporten. Ook wil de gemeente mensen die niet lid zijn van een sportvereniging de mogelijkheid bieden om buiten te sporten. In Maarschalkerweerd werkt de gemeente daarom toe naar een sportcampus met meerdere sportboulevards die volgens dezelfde principes/bouwstenen zijn ingericht. Dit is ook onderdeel van de ontwikkeling van het Parklandschap Maarschalkerweerd; een gebied waar groen, sport en erfgoed de toon zetten. Naast het plan voor de sportcampus werkt de gemeente in Maarschalkerweerd bijvoorbeeld ook aan het nieuwe Lunettenpark en de herinrichting van de Koningsweg. De sportboulevards dragen bij aan het mogelijk maken van ‘gezond stedelijk leven’ voor iedere Utrechter, een belangrijke doelstelling van de gemeente. 
Met de vaststelling van het plan voor Sportboulevard Zuid zijn de ‘inrichting principes’ voor de toekomstige sportboulevards bepaald. Niet alleen de sportverenigingen hebben meegedacht over de inrichting van de sportboulevard, ook gebruikers en omwonenden van de sportvelden hebben hun mening gegeven. Daarmee heeft de gemeente een goed beeld van de wensen en behoeften, wat zo goed mogelijk verwerkt is in het plan of nog uitwerking krijgt in de volgende fase. 
Aanleg Sportboulevard Zuid

Het eerste deel van de sportboulevard die wordt aangelegd loopt van de Mytylweg tot aan het clubhuis van Kampong. De Sportboulevard Zuid wordt auto- en fietsvrij (m.u.v. laden en lossen en nood- en hulpdiensten). De ruimte die vrijkomt door de verplaatsing van de  fietsparkeerplekken gebruikt de gemeente voor vergroening met bomen en gelaagde beplanting langs doorgaande route. Ook komt er een pannaveldje, een multisportveld en een pleinruimte bij het clubhuis. De ‘juichpaden’ langs de sportvelden sluiten aan op de sportboulevard. De sportboulevard is openbaar toegankelijk voor mensen die individueel of met een groep willen sporten en bewegen. De gemeente verwacht de nieuwe sportboulevard in 2027 te kunnen openen.
loading

Loading articles...

Loading