Joris van Overeem keert terug naar FC Utrecht

20 jul , 11:33Sport
Joris van Overeem
FCU
Joris van Overeem is terug bij FC Utrecht. De 32-jarige middenvelder komt over van sc Heerenveen en tekent een contract tot de zomer van 2028. In Utrecht gaat hij spelen met rugnummer 8.
Sommige transfers komen onverwacht, andere dienen zich al geruime tijd aan. De terugkeer van Van Overeem behoort duidelijk tot die laatste categorie. FC Utrecht had de ervaren middenvelder al langer op het oog. Afgelopen weekend werden de laatste details afgerond.
De controlerende middenvelder, die ook als inschuivende centrale verdediger uit de voeten kan, kwam tussen 2018 en 2022 al 116 officiële wedstrijden uit voor FC Utrecht. In Stadion Galgenwaard groeide hij uit tot een belangrijke schakel tussen verdediging en middenveld. Zijn waarschijnlijke hoogtepunt? 4 maart 2020 toen in de halve finale van het bekertoernooi werd gewonnen van Ajax.
Inmiddels staat de teller op 246 wedstrijden in de VriendenLoterij Eredivisie, verdeeld over FC Dordrecht, AZ, FC Utrecht en sc Heerenveen. Bij de Friese club werd hij afgelopen seizoen verkozen tot Speler van het Jaar.
Na zijn vertrek uit Utrecht in 2022, vervolgde Van Overeem zijn loopbaan bij Maccabi Tel Aviv. In Israël kende hij een succesvolle periode, waarin hij tweemaal landskampioen werd en eenmaal de nationale beker veroverde.
Met zijn 32 jaar brengt Van Overeem een schat aan ervaring mee. Hij kent de club, past met zijn kwaliteiten uitstekend binnen de nieuwe speelwijze van FC Utrecht en sprak nadrukkelijk de wens uit om terug te keren naar Stadion Galgenwaard. Daarmee is de cirkel rond.
“Toen ik vier jaar geleden vertrok, had ik het gevoel dat niet alles bereikt was”, vertelt Joris van Overeem. “Nu ben ik terug om die doelen alsnog waar te maken. Een daarvan is de KNVB Beker winnen.”
“Ik keer terug als een completere speler, met meer ervaring en meer bagage. In de afgelopen vier jaar heb ik geleerd hoe het is om een leider te zijn en voor prijzen te spelen. Ik kijk er enorm naar uit om die ervaring nu in te zetten voor FC Utrecht.”
“Met de nieuwe trainerstaf zal er een nieuw Utrecht te zien zijn. We gaan er met z'n allen alles aan doen om dat op het veld te laten zien en samen iets moois neer te zetten.”
loading

Loading articles...

Loading