FC Utrecht contracteert Claudia Scheunemann

12 aug , 12:08 Sport
claudia-scheunemann-tekenmoment-3x2-4
FCU Alex Festen

FC Utrecht heeft zich verzekerd van de komst van Claudia Scheunemann (16). De talentvolle aanvalster uit Indonesië heeft haar handtekening gezet onder een contract dat haar tot de zomer van 2028 aan de club verbindt.

De op 24 april 2009 in Tangerang (Indonesië) geboren Scheunemann begon haar voetbalcarrière in 2018 bij Young Warrior FA. In augustus 2024 maakte ze de overstap naar Hamburger SV Onder 17, waarna ze uitkwam voor Asprov Banten.

Internationaal maakte Scheunemann al op jonge leeftijd indruk. Op 13-jarige leeftijd debuteerde ze voor Indonesië Onder-20, waar ze direct wist te scoren tegen Singapore. Een jaar later volgde haar debuut voor het A-elftal in een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Libanon, waarmee ze de jongste speelster ooit werd die voor Indonesië uitkwam. Op 28 mei 2024 schreef ze opnieuw geschiedenis door op 15-jarige leeftijd haar eerste doelpunten voor het nationale team te maken tegen Singapore.

“We zijn ontzettend blij met de komst van Claudia”, vertelt Technisch Manager Vrouwenvoetbal Marlou Peeters. “Haar technische kwaliteiten en spelinzicht maken haar een echte aanwinst voor FC Utrecht. Als spelmaakster van het nationale elftal van Indonesië heeft ze tijdens haar stageperiode bij ons laten zien wat voor enorme potentie ze heeft. We kijken ernaar uit om haar in het rood-witte shirt te zien schitteren.”

Scheunemann staat op haar beurt te popelen om bij FC Utrecht aan de slag te gaan. “Het betekent alles voor mij om mijn eerste profcontract te tekenen bij FC Utrecht en om de eerste speelster met Indonesisch bloed te zijn die een contract tekent in de hoogste Europese competitie.”

“Ik kan niet in woorden uitdrukken hoe blij en dankbaar ik ben. Alle eer aan God, mijn familie en mijn vrienden. Mijn eerste doel is om hard te werken en te leren, zodat ik een vaste plek in het eerste elftal kan veroveren en samen met FC Utrecht grote dingen kan bereiken.”