Tour de France is kaskraker voor Utrecht

14 jan 2016, 16:50Onderwijs & Wetenschap
oakley 856122 1280 1
CC0 Public Domain
UTRECHT - De Universiteit Utrecht constateert dat de Tour in Utrecht een groot succes was, in zowel maatschappelijk, organisatorisch als economisch opzicht. De Tour levert Utrecht 25.3 miljoen euro op.
De universiteit complimenteert de gemeente Utrecht en de projectorganisatie met de wijze waarop de organisatie is vormgegeven: als een feest met veel crossovers tussen bedrijfsleven, kennisinstellingen, culturele en sportorganisaties. Nadat Utrecht vanaf 26 maart 100 dagen lang werd opgewarmd voor de Tour door maar liefst 250 activiteiten, was het van 1 tot en met 5 juli 2015 één groot feest. De Tour in Utrecht krijgt een hoge waardering, een 8.4 voor het weekend van de Tourstart en een 8.2 voor het activatieprogramma. Het evenement heeft een economische impact opgeleverd van 25.3 miljoen. Daarnaast is er ook nog eens minimaal 35 miljoen aan mediawaarde gerealiseerd (deze gemeten mediawaarde richt zich met name op nationale print- en online berichtgeving; in werkelijkheid ligt deze nog hoger). De evaluatie laat zien dat alle doelstellingen zijn behaald en dat de gemeentelijke investering in het evenement een prachtig rendement heeft opgeleverd.
Participatie
De Tour in Utrecht is mogelijk gemaakt door enorm veel verschillende Utrechtse partners, ondernemers, organisaties en Tourmakers. Daarmee is het veel meer dan een sportevenement geworden en heeft Utrecht een unieke, persoonlijke invulling weten te geven aan de organisatie. De universiteit geeft aan het een prestatie te vinden dat het evenement met een relatief beperkt budget is gerealiseerd. De oorspronkelijke begroting bedroeg 15.4 miljoen. Onderdeel van de gemeentelijke eindrapportage is het financiële resultaat. Het project sluit af met een tekort van 386.200 euro. Dit wordt veroorzaakt door hittemaatregelen, minder inkomsten uit parkeren door een succesvolle OV/fiets campagne en iets lagere inkomsten vanuit private partners.
Blij
De gemeente is blij met het objectieve en kwalitatief goede rapport. De gemeente ziet de evaluatie als een bevestiging van de constateringen in de eigen eindrapportage en is trots op de resultaten uit de evaluatie. De economische effecten zijn naar de mening van de gemeente wel enigszins 'zuinig' gepresenteerd. Om de energie, netwerken en kennis die tijdens de Tour zijn opgebouwd goed te borgen is een assemblee opgericht. Een stedelijk netwerk dat de gerealiseerde samenwerking, het organiserend vermogen en de positionering van Utrecht verder moet versterken.
De eindevaluatie van de Universiteit Utrecht is uitgevoerd op verzoek van de gemeente Utrecht in een coproductie tussen Universiteit Utrecht, Hogeschool Utrecht, Mulier Instituut, Hogeschool Arnhem Nijmegen en Hanzehogeschool Groningen. De evaluatie is tevens van belang voor de verantwoording van de subsidie richting het ministerie van VWS.
Meer weten? Bekijk de eindrapportage 'Le Grand Départ 2015' van de Gemeente Utrecht en het rapport 'Evaluatie Le Grand Départ Utrecht 2015' van de Universiteit Utrecht.
Bron: Gemeente Utrecht
loading

Loading articles...

Loading