
Op woensdagavond 4 maart worden bij de aankomst van de Ajax-selectie bij stadion Galgenwaard door voetbalhooligans discriminerende, beledigende en bedreigende teksten gezongen en geroepen. De politie doet onderzoek en ziet op bewakingsbeelden in ieder geval 13 verdachten die de discriminerende teksten gebruiken
In de avond van 4 maart speelt Ajax een wedstrijd tegen FC Utrecht in de Galgenwaard. Aan het begin van de avond arriveert de bus met de Ajax-selectie op het Herculesplein. Om de bezoekers op afstand te houden van de spelers, staan er hekken bij de bus. De meeste mensen in het publiek gedragen zich netjes. Een kleine club voetbalhooligans vormt de uitzondering. Zij roepen discriminerende en agressieve teksten naar de spelers van Ajax. Onder andere de term Joden wordt op verschillende manieren discriminerend, beledigend en opruiend gebruikt.
De volgende dag wordt er aangifte gedaan tegen de groep, vanwege de antisemitische en beledigende teksten. Die kunnen aanzetten tot haat en geweld naar Joden. De politie doet onderzoek en ziet op bewakingsbeelden in ieder geval 13 verdachten die de discriminerende teksten gebruiken. De recherche heeft de identiteit van twee verdachten kunnen achterhalen, maar is nu nog op zoek naar de 11 andere verdachten op de beelden.
Dit gedrag wordt, ook bij voetbal, niet geaccepteerd. Er worden al jarenlang maatregelen genomen om dit te stoppen. Er is nu nog maar één manier om deze verdachten te kunnen vervolgen en dat is het tonen van hun foto’s.
De gezochte personen zijn waarschijnlijk allemaal meerderjarig, maar het valt niet uit te sluiten dat enkele van hen toch minderjarig zijn. Daarom heeft de politie besloten om hen alle elf gedeeltelijk geblurd te tonen. Worden zij niet op basis van de geblurde beelden herkend, of melden zij zich niet zelf bij de politie, dan zullen de ongeblurde (dus herkenbare) beelden van hen in Bureau Hengeveld van 11 november worden getoond.






