Zangschool Utrecht viert 25-jarig jubileum met groots concert in TivoliVredenburg

01 jul , 10:38 Kunst & Cultuur
zangschool utrecht
zangschool Utrecht

Zangschool Utrecht bestaat 25 jaar en viert dit jubileum op zaterdag 5 juli met een groots concert in TivoliVredenburg. Meer dan 150 jonge zangers, van kleuters tot studenten, zullen dan samen het podium betreden.

Wat in 2000 begon met vier kinderen op een zolderkamer, is uitgegroeid tot een gevestigde zangschool in Utrecht, met een sterke positie in het lokale culturele leven. Oprichtster Thea Bakker heeft in 25 jaar tijd meer dan 1.000 kinderen en jongeren opgeleid en geholpen hun stem te ontwikkelen.

Serieuze zangopleiding voor kinderen en jongeren

Zangschool Utrecht staat bekend om de professionele aanpak van zingen met kinderen en jongeren. Leerlingen leren niet alleen zingen, maar ook noten lezen, samenzang en soleren. Regelmatig stromen oud-leerlingen door naar conservatoria en professionele koren.

Culturele bijdrage aan Utrecht

De zangschool is al jaren actief in diverse Utrechtse projecten en evenementen. Zo werkte het koor mee aan het Utrechts Requiem, de St. Maarten Parade, en diverse wijkfestivals. Daarnaast nemen de koren deel aan nationale en internationale festivals, waarbij ze al meerdere prijzen behaalden, waaronder een Eerste Prijs Cum Laude op het Europees Muziekfestival voor de Jeugd in Neerpelt (België).

Jubileumconcert op 5 juli

Het jubileumconcert in TivoliVredenburg vormt het feestelijke hoogtepunt van het jubileumjaar. Alle leerlingen, van instroomklassen tot gevorderde ensembles, zullen optreden. Voor veel jonge zangers is het een unieke kans om op zo’n groot podium te staan.

Praktische informatie jubileumconcert:

• Datum: zaterdag 5 juli 2025

• Locatie: TivoliVredenburg, Utrecht

• Tijd: 14:00 – 16:30