Tot en met zondag 14 juni, is Festival Tweetakt te vinden in de Utrechtse binnenstad en op Fort Ruigenhoek. Dit internationale festival biedt een breed scala aan theater, dans, beeldende kunst en nog veel meer. Tweetakt richt zich op kinderen, jongvolwassenen en volwassenen die willen meemaken hoe aansprekend en vervullend jeugdkunst kan zijn. Het volledige programma staat op
tweetakt.nlFestivalhart Theater Kikker is dé ontmoetingsplek voor theatermakers en festivalbezoekers. Naast een gevarieerd theaterprogramma gaat het in Theater Kikker ook tot in de Late Uurtjes door. Ook bij de Stadsschouwburg, Podium Hoge Woerd en Het Filiaal zijn bijzondere voorstellingen te zien.
Fort Ruigenhoek
Fort Ruigenhoek is een groen, historisch forteiland aan de rand van de stad. Het Fort is alleen tijdens Tweetakt opengesteld voor publiek. Hier presenteert Tweetakt beeldende kunst en theatervoorstellingen voor jong en oud, zijn er workshops en allerlei spelletjes. In en om het Fort hangt een echte gezellige festivalsfeer en uiteraard kan er ook een hapje gegeten worden.
Voorstellingen
Een greep uit de voorstellingen die dit jaar op Festival Tweetakt te zien zijn:
In Silly Symphonies van Three is a crowd maken 3 spelers geluiden met voorwerpen en creëren zo een fantasiewereld
Bruggenbouwers waarbij De Wereld Repareren iedereen harte welkom heet op de werf waar volop gebouwd wordt aan een nieuwe stad.
Antes de… Compagnie Tea Tree & Bronks verweeft dans en acrobatiek in een poëtische peutervoorstelling.
In Wauw! Van Bonte Hond gebruiken drie dansers losse decorstukken voor heerlijke spelletjes verstoppertje en kiekeboe.
In The Lava Forest van Ingri Fiksdal kruipen vreemde, slappe wezens omhoog uit een berg gekleurde lappen en opgevulde stof.
De doodsbange discobal van Mats Hoogland is een theatraal funky liedjesprogramma over jezelf klein willen maken. Of juist heel groot.
The Ethereal Paradox van danseres Zoë Chungong toont in drie delen hoe vrouwen door de tijd heen dansend hun kracht hebben gevonden.
Brian and the Sugar Rush van Zenzi Alwart gaat over Brian die houdt van verstoppertje, zingen, dansen, van haar fantasie, en ook heel erg van snoep.
Hier is gemaakt door studenten van de HKU onder begeleiding van makersduo Plankton. Het belooft een speelse en licht absurde voorstelling te worden boordevol ingenieuze trucs, visuele humor en verrassende decors.
In Grip maakt danser Carli Gellings voelbaar hoe gedachten je soms heel krachtig kunnen maken, en je soms aan het wankelen brengen.
In L’enfer laat Jotka Bauwens zien dat iedereen kan dansen.
Domplein en Neude
De binnenstad van Utrecht bruist tijdens Tweetakt. Zoals op het Domplein: De Spaanse danser en choreograaf Quim Bigas neemt het publiek zondag 7 juni mee in het gevoel van totaal geluk in Molar. Volgend weekend kan men genieten van Hugs and Handshakes, een voorstelling waarbij zes acrobaten het publiek laten meedoen met hun kunsten. Dat begint heel eenvoudig. Bij het schudden van handen, een schouderklopje, en een voorzichtige omhelzing met wie daarvoor in is. Wie wil kan op zaterdag 13 juni meedoen met een workshop van Hugs and Handshakes.
Op de Neude zijn verschillende kunstwerken te bewonderen van Herman Lamers en Lavart waaronder de Eyes Wide Open Church.
Campagnebeeld
Dit jaar heeft Tweetakt voor de campagnebeelden geen modellenbureau ingeschakeld maar een aantal inwoners van de wijk Overvecht uitgenodigd voor een fotoshoot op Fort Ruigenhoek. In hun mooiste kleding, op een bijzondere locatie.