
Donderdag 30 en vrijdag 31 januari 2020 zijn er stakingsdagen uitgeroepen voor de scholen. De muziek- en dansdocenten van DUMS en DCU zijn wederom solidair met de collega’s uit het onderwijs. Daarom hebben zij voor alle Utrechtse basisschoolleerlingen (groep 1 t/m 8) waarvan de scholen staken een gratis programma rondom “Catharina” georganiseerd. Het programma duurt beide dagen van 8.30 tot 15.15 uur en er zullen meer dan 250 kinderen aan deelnemen.
Het speciaal programma is geïnspireerd op Catharina van Alexandrië. Door de Utrechtse kunstenaar, organisator en oprichter van het Catharina Genootschap, Karin Elich, zal worden gedanst en verteld wie Catharina eigenlijk was en waarom Hoog Catharijne eigenlijk zo heet, of waar de naam van de Catharijnesingel vandaan komt. De dag zal naast het vertellen van het verhaal van Catharina verder worden ingekleurd met knutselen (Trash Art), dans (DCU) en muziek (DUMS) geïnspireerd op Catherina.
Op vrijdag 31 januari aanstaande zal wethouder cultuur Anke Klein een bezoek brengen aan het speciaal programma voor basisschoolleerlingen tijdens de lerarenstaking dat wordt georganiseerd door DUMS en DCU op Domplein 4. De wethouder zal tussen 10.50 en 12.20 uur een uitgebreide rondleiding krijgen door de zakelijk leiders van de twee scholen, Marlijn Beukema (DUMS) en Jolet van Erkel (DCU) langs de zes bijzondere workshops die zijn georganiseerd.