Utrecht 60 jaar terug: student wurgt vriendin in vlaag van woede

05 mei , 12:21Geschiedenis
student wurgde vriendin
UN 5-5-1966
In een vlaag van woede over het feit dat zijn jeugd- en hartsvriendin de verhouding niet langer wenste voort te zetten of op het punt stond hieraan definitief een einde te maak heeft de 23-jarige student J.W.O. uit Utrecht woensdagmiddag omstreeks 13.30 uur de 20-jarige aspirant-logopediste H.B. Muskens uit Enschede door wurging met een stropdas om het leven gebracht. Dat meldt het Utrechtsch Nieuwsblad op 5 mei 1966.
De student heeft in zijn kamer van het pension aan de Bouwstraat 72 te Utrecht na een woordenstrijd gevolgd door een worsteling een stropdas rond de hals van het meisje getrokken en daarin vervolgens veel knopen gelegd, zodat zij stikte.
Na zijn daad heeft de student enige tijd door enkele Utrechtse straten gedwaald totdat hij een surveillerende motoragent aanhield op de Biltstraat en hem volkomen overstuur vertelde dat hij zijn vriendinnetje om het leven had gebracht.
Bij het onderzoek van de recherche, onder leiding van mr. L.C.H. Mutsaers, is gebleken dat de student (vierdejaars chemie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht) het meisje uit Enschede reeds lange tijd kende. Jaren geleden hadden zij elkaar tijdens een vakantie in de badplaats Renesse op het voormalige eiland Schouwen-Duivenland ontmoet, maar tot een verhouding was het eigenlijk pas in augustus van het vorig jaar gekomen.
De laatste tijd waren er echter moeilijkheden ontstaan en het meisje zou, aldus de verklaringen van een vriend van de verdachte, de wens te kennen hebben gegeven aan de verhouding een einde te maken. Dit schijnt de Utrechtse student, afkomstig uit Bilthoven, zich bijzonder aangetrokken te hebben.
Uit verklaringen die de Utrechtse politie over de student heeft gekregen, is gebleken dat hij als een hardwerkende en rustige jongeman bekend staat, die zich evenwel de laatste tijd bijzonder veel aantrok van de verslechterde verstandhouding met zijn vriendin.
loading

Loading articles...

Loading