zoek   

Nieuws uit utrecht

Print dit bericht Email dit bericht naar een vriend(in)

Oranje na derde nederlaag uitgeschakeld op EK


Utrecht (Novum) - Het Nederlands elftal is zondagavond in de groepsfase van het EK uitgeschakeld. Oranje verloor tegen Portugal ook de derde groepswedstrijd, ditmaal met 1-2. Rafael van der Vaart schoot Oranje op voorsprong, maar twee treffers van Cristiano Ronaldo brachten Portugal de zege.


De Portugezen eindigen achter Duitsland als tweede in groep B en treffen in de kwartfinale Tsjechië, de winnaar van groep A. Nederland had vooraf nog een kleine kans op de kwartfinale. Er moest dan met minimaal twee doelpunten verschil gewonnen worden van Portugal en Duitsland moest winnen van Denemarken. De Duitsers voldeden wel aan die opdracht en wonnen met 2-1.

Na alle kritiek op de eerste twee wedstrijden was Bert van Marwijk van zijn vertrouwde opstelling afgestapt. De bondscoach posteerde Ibrahim Afellay, Mark van Bommel en John Heitinga op de bank en bracht met hun vervangers Klaas-Jan Huntelaar, Rafael van der Vaart en Ron Vlaar een aanvallend elftal binnen de lijnen.

De eerste twintig minuten pakten de wisselingen uitstekend uit. Oranje startte furieus en de Portugezen wisten niet waar ze het zoeken moesten. Na elf minuten kreeg Nederland loon naar werken. Van der Vaart, bij absentie van Van Bommel aanvoerder, kreeg de bal net buiten het strafschopgebied en krulde prachtig raak in de verre hoek.

Na twintig minuten leek de pijp leeg bij Oranje en nam Portugal de regie over. Binnen drie minuten kreeg de ploeg van Paulo Bento drie kansen, maar Ronaldo, Helder Postiga en Raul Meireles waren niet succesvol. Nederland werd echter in het tweede deel van de eerste helft compleet overlopen en de gelijkmaker leek een kwestie van tijd. Die kwam na een klein halfuur spelen dan ook op het scorebord.

Rechtsback João Pereira speelde Ronaldo vrij en de Portugese sterspeler faalde niet. Even daarvoor had Ronaldo nog doelman Maarten Stekelenburg op zijn weg gevonden.

Met de uitschakeling in het verschiet moest Nederland zich in de tweede helft proberen op te richten. In zijn ijver gaf Jetro Willems het slechte voorbeeld. De PSV'er mocht blij zijn dat een harde tackle op João Moutinho slechts met geel bestraft werd.

Nederland moest tweemaal scoren, maar werd eigenlijk zelden gevaarlijk. Dat kon niet gezegd worden van de Portugezen, die wel raad wisten met de ruimte achter de Nederlandse defensie. Stekelenburg hield Nederland echter op de been met geweldige reddingen op inzetten van Fabio Coentrão en Ronaldo.

Een kwartier voor tijd gaf Ronaldo alsnog de definitieve knock-out. Na een vlijmscherpe counter bleef de aanvaller opvallend rustig en schoot hij beheerst de 1-2 binnen. Van der Vaart was in de slotfase nog dicht bij de 1-2, maar raakte de paal.

MEEST GELEZEN
22-05  Ongeluk in Utrecht
21-05  Drugs in Utrecht
20-05 Treinverkeer Utrecht ontregeld
20-05 Treinverkeer rond Utrecht ontregeld
21-05 Taakstraf voor veroorzaker scooterongeluk
RECENTE BERICHTEN
22-05  Ongeluk in Utrecht
22-05 Politie onderzoekt inbraak in tv-programma
22-05 Drie hongerstakers in Kamp Zeist
22-05 Coassistenten seksueel geïntimideerd
21-05 Sint Willibrord houdt concerten om renovatie te bekostigen
21-05 Taakstraf voor veroorzaker scooterongeluk
21-05 PvdA boos om inbraak door tv-makers
21-05 Geen neefje of nichtje voor slechtvalk Evert
21-05 Tweede Kamer praat over megaprovincie
21-05 Feest bij 40-jarig Huis aan de Vecht
21-05 Honkbal: UVV-Hawks weer afgelast
21-05 Lichamen zeker van Ruben en Julian
21-05 Lichamen broertjes vrijgegeven aan familie
21-05 Lichamen broertjes geïdentificeerd
21-05 Ledental FNV Bondgenoten stevig gedaald
Uitgegeven op Maandag 18 juni 2012 om 16:00:00
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Wo 22 mei 2013 13°C File informatie 1

Uitgelicht

En verder

Nieuws van Utrecht ook op uw site ?